organizacjaOrganizacja ślubu – co i kiedy?
 
Ślub to wielkie wydarzenie. Chociaż sam trwa zaledwie jeden dzień, to jego przygotowanie często rozpoczyna się niemal rok przed. Najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie kiedy będziemy planować poszczególne elementy uroczystości, to pomoże wszystko zorganizować bez nadmiernego stresu.
 
Od czego zacząć?
 
Pamiętajmy, aby nie przesadzać. Są rzeczy, które warto zaplanować dużo wcześniej, jednak niektóre powinniśmy zostawić na później. 
Na samym początku należy zastanowić się i ustalić jak będzie wygląd ślub. Duża uroczystość, czy może bardzo skromna? Na tym fakcie oparte będą całe przygotowania. Dziesięć miesięcy przed ślubem powinniśmy mieć ustalony termin, dobrze jest również zamówić salę. Te są często oblegane, szczególnie w sezonie letnim. W tym czasie powinniśmy też zdecydować o budżecie i wstępnie rozejrzeć się za zespołem lub didżejem. 
Osiem miesięcy przed tym wyjątkowym dniem dobrze byłoby sporządzić listę gości a także zarezerwować datę w kościele lub urzędzie. 
Warto rozejrzeć za zaproszeniami ślubnymi. Zamówić konkretny projekt lub wybrać spośród gotowych. Rozesłać lub wręczyć wystarczy w piątym miesiącu przed. Również wtedy dobrze jest zamówić stroje dla pary młodej – salony sukien ślubnych preferują kilkumiesięczny zapas na uszycie sukni, w innym przypadku czasu może być za mało na sprowadzenie materiałów. Ewentualne poprawki zajmą trochę czasu, nie warto więc tego opóźniać. 
Ostatnimi elementami przygotowań są dekoracje, menu oraz poprawki. Dobieramy dodatki do stroju, panna młoda decyduje się na fryzurę i rezerwuje termin u fryzjerki. Często kilka tygodni wcześniej korzysta z usług kosmetyczki (zabiegi upiększające).