ślubŚlub w trzech krokach
 
Ślub to ważne wydarzenie dla każdej pary. Przeżywa się je tylko jeden raz, dlatego musi być wyjątkowy i na długo zagościć w naszej pamięci. Przygotowania często spędzają sen z powiek, jest tyle rzeczy do zrobienia. Nietrudno się pogubić, dlatego coraz więcej par korzysta z pomocy firm specjalizujących się w organizacji uroczystości ślubnych. 
 
Najważniejszy jest dobry plan. Wiedza co i kiedy trzeba zorganizować bardzo pomaga w tym całym zamieszaniu.
 
1. Po pierwsze, w okresie 10-12 miesięcy przed ślubem należy ustalić jak duże ma być wesele i gdzie chcemy je zorganizować. Jeżeli wybór padł na popularny lokal, warto już teraz zarezerwować termin. Podobnie z zespołem muzycznym. Jeżeli tak jak większość par, organizujemy ślub w sezonie letnim, terminy mogą być zajęte.
 
2. 4-6 miesięcy przed powinniśmy wybrać i rozesłać lub wręczyć zaproszenia. Dobrze, jeżeli będą nawiązywały do całej stylistyki wesela – warto mieć to na uwadze. W tym czasie konieczne będzie również wybranie strojów dla pary młodej – zacznijmy przeglądać dostępne w naszym mieście suknie ślubne i garnitury. Tutaj sytuacja jest zwykle prostsza w przypadku panów. Kobiety potrzebują więcej czasu na decyzję i przymiarki, a poza tym samo dostarczenie sukni może długo trwać, tym bardziej jeśli potrzebne są przeróbki. 
 
3. Ślub coraz bliżej, dlatego dopracowujemy szczegóły i upewniamy się, że wszystko będzie gotowe na czas. Rezerwujemy samochód, wybieramy dekoracje, menu, a także przygotowujemy odpowiednie dokumenty. W tym czasie należy również poinformować pracodawców o urlopie, by później nie było problemów z wolnymi dniami, szczególnie jeżeli planujemy podróż poślubną.