Zauważalną skłonnością jest to, że mieszkańcy dużych miast entuzjastycznie decydują się na mieszkanie na peryferiach. Dzieje się tak we wszystkich metropoliach, gdzie ucieka się przed zgiełkiem miasta, w którym na co dzień się pracuje, żeby podładować „akumulatory” oraz mieć okazję odprężyć się po męczącym dniu pracy potrzebują ciszy a nie hałasu centrum miasta. Tak samo jest w Warszawie. W tej sytuacji wiele osób pragnących się tam osiedlić poszukuje mieszkania na przedmieściach stolicy Polski. Można znaleźć bardzo dużo ofert od usługodawców, którzy oferują nowe mieszkania w korzystnych pieniądzach. Choć jeżeli szuka się spokoju oraz chce się przeprowadzić z centrum miasta, jest się w stanie zapłacić za to nawet nieco więcej. Trwa i planowanych jest wiele przedsięwzięć, spowodowanych tym, że coraz więcej osób przyjeżdża do stolicy Polski „za chlebem” popyt na mieszkania ciągle stale się powiększa.
Na peryferiach Warszawy powstają przedsięwzięcia budowlane związane z mieszkaniami bezczynszowymi. Świeżo wybudowane mieszkanie można nabyć nawet za mniej niż 300 tys. zł, co jest ogromnie nie wielką sumą jeżeli chodzi o taką lokalizację. Zachęcają potencjalnych mieszkańców czarującymi krajobrazami, otoczeniem parku jak również jednoczesnym bliskim sąsiedztwem, jednak nie tak aby zakłócać spokój, drogi prowadzącej do stolicy Polski. Dodatkową korzyścią oferty ma być brak wszystkich kosztów dodatkowych ponoszonych za utrzymywanie części wspólnych budynku. W nie dalekiej odległości są także węzły komunikacji miejskiej, a planowana jest także przedsięwzięcie nowego centrum handlowego. Mieszkania bezczynszowe znajdują się w odległości 13 km od stolicy Polski. Budowlańcy zachęcają także potencjalnych kupców mieszkaniami z trawnikiem. Jest to niewątpliwie oferta dla ludzi, którzy nie mają problemów z sąsiadami i nie są konfliktowe.
Na peryferiach Warszawy planowanych jest wiele przedsięwzięć deweloperskich. W większości przypadków roztaczają one widoki sielskich krajobrazów oraz osiedli otoczonych zielenią, które idealne są zarówno dla rodzin z dziećmi, jak również samotnych pragnących spokoju jak również wyciszenia od codziennej pracy w korporacji. Budynki osiedli, które mają być wybudowane są przeszklone i nowoczesne, zapewniające komfort pod postacią wind. W planach zaplanowane zostały także hale garażowe, oraz lokale usługowe znajdujące się na ich terenie.
Cenione na rynku nieruchomości w Warszawie są także nowoczesne apartamenty i lofty. Przede wszystkim te drugie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mieszkania stylizowane na stare fabryki i hale produkcyjne, to ostatnio prawdziwy krzyk mody. Za takie mieszkanie jednak należy sporo zapłacić, przede wszystkim jeśli wykonane jest pod klucz.
Wybierając położenie mieszkania w okolicy naszej stolicy, trzeba przede wszystkim mieć na uwadze odległość od centrum Warszawy, jeśli tam właśnie pracujemy. Ponadto istotne jest przede wszystkim zebranie informacji jak w każdym takim przypadku w planowanych przedsięwzięciach w miejscu, gdzie kupujemy mieszkanie od przedsiębiorcy. Ponieważ w naszej stolicy oraz na jej przedmieściach planowanych jest bardzo dużo przedsięwzięć, przy wyborze położenia mieszkania kluczowy może być aspekt cichej i spokojnej położenia. W końcu jeśli mielibyśmy ochotę zamieszkać w hałasie poszukiwalibyśmy mieszkania blisko centrum naszej stolicy.