Po otwarciu granic wielu naszych rodaków wyemigrowało na zachód w poszukiwaniu lepszego życia. Ludzie ci osiedlali się najczęściej w Wielkiej Brytanii. Znaleźli tam pracę, wynajęli bądź kupili mieszkanie układając sobie swój świat na nowo. Niewątpliwie jest to jakiś sposób na życie, który zdobył dużą popularność.. Jednak jest też taka tendencja, aby migrować do dużych ośrodków miejskich wewnątrz naszego kraju. Szczególnie popularne są tutaj miasta wojewódzkie. To w nich można znaleźć najłatwiej dobrą pracę. Ciekawe jest to, że różnica w wysokości zarobków na tym samym stanowisku w zależności od rejonu kraju może być bardzo duża. Dlatego też duże ośrodki miejskie zazwyczaj nie narzekają na topniejącą liczbę mieszkańców. Jest wbrew przeciwnie. W niektórych przypadkach liczba mieszkańców, ze względu na znaczącą liczbę osób przybywających do miasta czasem wręcz szybuje. Dobrym przykładem jest Gdańsk, który właśnie w obecnym okresie bije pod tym względem rekordy. Tak dużo ludzi nie mieszkało jeszcze w stolicy Pomorza nigdy. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź postaram się znaleźć poniżej.

Przede wszystkim podstawowym powodem, dla którego to miasto zdobyło tak dużą popularność jest jego położenie nad zatoką. Pozwala to na wypoczynek tanim kosztem. Położenie w najbliższym sąsiedztwie innych dużych ośrodków, takich jak Gdynia czy Sopot, a także Półwyspu Helskiego w odległości, której pokonanie wymaga kilkudziesięciu minut jazdy samochodem. To wszystko sprawia, że ta lokalizacja jest atrakcyjne.

Niewątpliwie kolejnym plusem, dzięki któremu młodzi ludzie decydują się, aby kupić nowe mieszkanie w stolicy Pomorza jest znakomicie rozwinięty rynek pracy. Co roku w Trójmieście otwiera swoje centra bardzo wielu znanych pracodawców. A biorąc pod uwagę to, że sąsiednia Gdynia czy też Sopot jest znakomicie skomunikowana za pomocą linii Szybkiej Kolei Miejskiej, to ze znalezieniem pracy nie ma większych problemów. Bezrobocie w aglomeracji należy do najniższych w kraju.

Co trzeba zrobić, aby kupić tutaj mieszkanie? Najlepiej zapoznać się z ofertą deweloperów. Oczywiście można skusić się na mieszkanie używane, ale osoba spoza miasta może mieć duże trudności z ogarnięciem tematu. Dlatego chyba najbardziej rozsądną opcją jest zakup mieszkania na rynku pierwotnym. Ciekawych ofert i lokalizacji jest bardzo dużo. Każdy może wybrać coś dla siebie i na własną kieszeń. Idealnie by było, aby mieszkanie mogło zostać odebrane w krótkim czasie. Często bywa tak, że deweloperzy sprzedają mieszkania na etapie, w którym na placu budowy widnieje tylko duża dziura w ziemi. Jeśli nie chcemy długo czekać to trzeba na to zwracać uwagę.

Jeżeli mamy już wybrane i zaklepane mieszkanie to pozostaje wyłącznie kwestia finansowania. Najbardziej popularną formą jest tutaj na pewno kredyt hipoteczny. Trzeba się tu jednak dobrze zorientować, ponieważ rata kredytu może znacznie się różnić w zależności od banku, w którym taki kredyt zaciągamy. Na przestrzeni całego okresu spłaty pozwala to zaoszczędzić duże kwoty, więc trzeba działać bardzo rozważnie.