Każdy remont mieszkania wiąże się z koniecznością zarezerwowania sobie na ten cel odpowiedniej ilości czasu, a także z nerwami, które pojawiają się z powodu niespodziewanych kłopotów które związane są z jego przeprowadzaniem. Nie da się ukryć że, najwięcej stresów pojawia się podczas remontowania łazienki. Jest to także bardzo kłopotliwe dla wszystkich członków rodziny. Na kilka lub kilkanaście dni pozostaje się bowiem bez możliwości wykąpania się czy korzystania z toalety. W takiej sytuacji najlepiej jest wyprawić całą familię na wypoczynek. Innym, jednakże bardziej problematycznym rozwiązaniem jest poproszenie sąsiadów o możliwość korzystania w tym czasie z ich łazienki. By pomniejszyć ryzyko wystąpienia podczas remontu kłopotliwych sytuacji, warto się do niego w jak najlepszy sposób przygotować. Co krok po kroku trzeba zrobić, aby remont przebiegł szybko i sprawnie a przy tym by nie był zbytnio uciążliwy?

W jaki sposób przyszykować się do remontu łazienki

Totalną podstawą jest właściwie skonstruowany plan działania. W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad tym, jak ostatecznie łazienka ma się prezentować. Wiąże się to z wieloma godzinami spędzonymi w sklepie budowlanym albo przed monitorem komputera na poszukiwaniu najbardziej optymalnych rozwiązań. Bardzo dużo czasu pochłania dobór kolorystyki płytek i decyzja czy bardziej optymalna będzie wanna, czy jednak może lepszym wyjściem okaże się inwestycja w prysznic. Dopasować do siebie należy wszystkie elementy, również muszlę klozetową. Całość należy wymierzyć w taki sposób, aby bez problemu w łazience zmieściła się pralka, a także kosz na brudną bieliznę. Gdy już wszystkie elementy wyposażenia zostaną wybrane, przyjdzie czas na ustalenie kolejności wykonywanych zadań i znalezienie doświadczonej ekipy remontowej. O ile jeszcze w przypadku malowania sufitu czy układania paneli można polegać na swoich umiejętnościach, o tyle przy remoncie i aranżacji łazienki warto jest wspomóc się fachowcami. Będą tu zapewne niezbędne rozmaite umiejętności zarówno hydrauliczne jak i w kwestii układania płytek. Najbardziej renomowani robotnicy mają wybitnie zapchane grafiki, z tego też powodu rezerwacji terminu trzeba dokonywać z dużym wyprzedzeniem.

Nowoczesne trendy w aranżacji łazienek

Planując aranżację łazienki warto uwzględnić nowoczesne trendy dostępne na rynku. Przy dokonywaniu wyboru odpowiedniej kolorystyki mogą pomóc aranżacje przedstawione w kolorowych czasopismach które traktują o tematyce remontowej. Także w Internecie można znaleźć mnóstwo ciekawych rozwiązań. Obecnie, jeżeli chodzi o wystrój łazienki to przeważają płytki w jasnych, bezowych kolorach z delikatnym wzorem. Coraz częściej spotyka się szafki łazienkowe skonstruowane z litego drewna, w naturalnym kolorze. Dobrze jest przy takim wyborze sprawdzić czy szafka była odpowiednio zaimpregnowana tak aby nie pochłaniała wilgoci.

Aranżacja łazienki o niewielkich rozmiarach

Ogromnym wyzwaniem jest aranżacja łazienki o niewielkiej kubaturze. Na stosunkowo ograniczonej przestrzeni trzeba pomieścić wszystko to co jest niezbędne do codziennego użytku. W takim przypadku, bardziej efektywnym rozwiązaniem niż wanna z pewnością będzie prysznic. Warto również oszczędzić miejsce montując niewielką umywalkę, a kosz na brudne pranie maskując w specjalnej zabudowie. Pragnąc jak najlepiej zagospodarować dostępne miejsce można skorzystać z fachowego doradztwa biura projektowego.